Architektura i nowoczesne budownictwo – Filmy i architektura: „Mój architekt”

W tym tygodniu zaproponujemy pierwszy dokument z listy w naszym dziale Films & Architecture.
Niewiele można powiedzieć o postaci Kahna, ponieważ została ona uznana na całym świecie.
Niemniej jednak jest to film, który w niesamowity sposób oddaje wielkość dzieła Kahna poprzez jego synową podróż.
Sądzę, że każdy, kto jest związany z architekturą, poczuje się dotknięty tym niezwykłym nagraniem.
Daj nam znać w komentarzach, jakie jest (lub było) twoje doświadczenie oglądania filmu.
GŁÓWNA INFO Exeter Library Tytuł oryginalny: My Architect Rok: 2003 Czas ryczałtowy: 110 min.
Kraj: Stany Zjednoczone Reżyser: Nathaniel Kahn Scenariusz: Nathaniel Kahn Soundtrack: Joseph Vitarelli Reżyser: Karl Freund & Günther Rittau Obsada: Louis Kahn, Nataniel Kahn, IM Pei, Philip Johnson, Frank O.
Gehry PLOT Mój architekt to opowieść o miłości i sztuka, zdrada i wybaczenie.
w którym nieślubny syn legendarnego artysty podejmuje pięcioletnie, ogólnoświatowe poszukiwania, aby zrozumieć swojego dawno zmarłego ojca.
Ludwik I.
Kahn, zmarły w 1974 r., Uważany jest przez wielu historyków architektury za najważniejszego architekta drugiej połowy XX wieku.
Żydowski imigrant, który przezwyciężył biedę i skutki niszczącego wypadku z dzieciństwa, Kahn stworzył garść intensywnie potężnych i duchowych budynków.
geometryczne kompozycje cegieł, betonu i światła.
które, według słów jednego z krytyków, zmieniają twoje życie .
Podczas gdy artystyczne dziedzictwo Kahna było bezkompromisowym poszukiwaniem prawdy i jasności, jego życie osobiste było pełne tajemnic i chaosu: zmarł, zbankrutowany i niezidentyfikowany, w pokoju mężczyzn w Penn Station w Nowym Jorku, pozostawiając po sobie trzy rodziny.
jeden z jego żoną od wielu lat i dwiema z kobietami, z którymi miał długoterminowe interesy.
W My Architect, dziecko jednego z tych związków pozamałżeńskich, jedyny syn Kahna, Nataniela, wyrusza w epicką podróż, aby pogodzić życie i pracę tego tajemniczego, sprzecznego człowieka.
Nitująca narracja prowadzi nas od podziemnych korytarzy Penn Station do mknących ulic Bangladeszu (gdzie Kahn zbudował zdumiewającą Stolicę), od wybrzeża Nowej Anglii po wewnętrzne sanktuarium Jerozolimskiej polityki.
Po drodze napotykamy serię postaci, które z kolei są fascynujące, zabawne, uwielbiające i krytyczne: od kapłanów, którzy jeździli Kahnem po ojczystej Filadelfii, po byłych kochankach i klientach, aż po najbardziej wysublimowane szczyty świata.
architekci.
Wśród nich znaleźli się Frank Gehry, IM Pei i Philip Johnson.
W Moim architekcie filmowiec ujawnia prześladujące piękno monumentalnych dzieł ojca i zabiera nas głęboko w jego podzieloną rodzinę, odkrywając świat uprzedzeń, intryg i mitów, które nawiedzają rodziców i dzieci.
W filmie dokumentalnym z emocjonalnym wpływem dramatycznego filmu fabularnego (w tym oryginalnego partytury orkiestrowej), osobista podróż Nataniela staje się uniwersalnym badaniem tożsamości, świętowaniem sztuki, a ostatecznie samego życia.
PRZYCZEPA Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of the Architect Blade Runner Gattaca Metropolis
[patrz też: deski na podbitkę, panele podłogowe, listwa przypodłogowa biała ]

Powiązane tematy z artykułem: deski na podbitkę listwa przypodłogowa biała panele podłogowe