Budownictwo wczoraj i dzis : Rezydencja szkolna i studencka / Chartier Dalix Architectes

Dzięki uprzejmości Chartier Dalix Architectes Chartier Dalix Architectes niedawno wygrał konkurs na szkołę podstawową i rezydencję studencką w Ivry, Framce, niedaleko Paryża.
Szkoła jest zorganizowana w formie tarasowego krajobrazu witającego kolejno roślinność, a jej ogólne wszczepienie, skierowane na południe, oferuje maksymalne nasłonecznienie placom zabaw, korytarzom i klasom, które w pełni wykorzystują ten krajobraz na wysokości.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Plan oferuje elastyczność wielu orientacji, a także widoki na plac zabaw i blok serca.
Mieszkanie studenckie jest bardzo kompaktowe (9 pięter) i rozmieszczone tak, aby nie zacieniać na placu zabaw.
Również wszystkie jednostki są zorientowane na wschód i zachód i rozszerzone o małą przestrzeń zewnętrzną ozdobioną perforowanymi metalowymi panelami, nieruchomymi i przesuwnymi.
Dzięki uprzejmości Chartier Dalix Architectes Architekci: Chartier Dalix Architectes Lokalizacja: Ivry, Francja Zespół projektu: Mebi, Epdc Klient: SADEV 94, Miasto Ivry Program: 18 lekcji, 135 jednostek studenckich, sporthall i sklepy Budżet: 19,7 M.
Obszar projektu: 8650 sq Rok projektu: 2012-2014
[podobne: abra żory, rozmiary rur stalowych, polichloropren ]

Powiązane tematy z artykułem: abra żory polichloropren rozmiary rur stalowych