Kącik architekta – Copenhagen Arena Proposal / 3XN Architects

Dzięki uprzejmości 3XN Architects 3XN Architects, we współpracy z HKS Architekci, Arup, ME Engineers i Planit, zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na Copenhagen Arena, który ma zostać ukończony jesienią 2015 roku.
Znajduje się on w …
obszar, krótka przejażdżka metrem od centrum stolicy Danii, ich projekt łączy w sobie dwie kluczowe ambicje: stworzenie nowoczesnej i elastycznej areny wielofunkcyjnej, która przyciągnie widzów z bliska i daleko, zapewniając jednocześnie budynek.
s obecność będzie wygrać dla całej okolicy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Arena w Kopenhadze zaprojektowana została w taki sposób, aby wnętrza można było regulować w zależności od tego, czy wydarzenie jest koncertem czy wydarzeniem sportowym, w ten sposób goście zawsze będą cieszyć się optymalnymi warunkami.
Jednak elastyczność wykracza poza zwykłą arenę:.
Naszą ambicją było stworzenie areny, która oprócz organizacji szeregu niesamowitych imprez sportowych i muzycznych byłaby również katalizatorem różnych lokalnych działań na rzecz przyjemności mieszkańców i gości.
Dlatego tereny otaczające arenę są przeznaczone do celów rekreacyjnych, podczas gdy foyer publiczny może łatwo gościć rynki lub wystawy.
W ten sposób arena jest także centrum kulturalnym.
mówi partner i dyrektor kreatywny 3XN, Kim Herforth Nielsen.
Dzięki uprzejmości 3XN Architects Architektonicznie projekt Areny podzielony jest na cokół i blat.
Organiczne kształty cokołu tworzą szereg przestrzeni i nisz, które mogą być wykorzystywane do celów rekreacyjnych, a także pomaga regulować ruchy wielu widzów.
Wierzch ma półprzezroczystą fasadę, w której płetwy z terakoty w ciepłym złotym kolorze, faluje po budynku w okrężnym ruchu.
Terakota to materiał, który ma długą historię użytkowania w Danii.
Jest trwały i wytrzymały, a także nadaje masywność na arenie.
Co więcej, falujący ruch płetw z terakoty nadaje budynkowi figlarny i elegancki wyraz.
Obszary, w których góra wznosi się od cokołu, oznaczają wejścia do areny.
Dzięki temu fasada ułatwia widzom znalezienie drogi, wyjaśnia Partner i szef konkursu 3XN, Jan Ammundsen.
Szkło pomiędzy płetwami z terakoty sprawia, że budynek wydaje się być otwarty i dostępny, podczas gdy powierzchnie foyer otrzymują naturalne światło.
Dzięki uprzejmości 3XN Architekci Copenhagen Arena będzie mogła pomieścić od 12,5 do 15 000 widzów, w zależności od rodzaju wydarzenia.
Dzięki uprzejmości 3XN Architekci Architekci: 3XN (kierownik zespołu i projekt) Lokalizacja:.
Restad Południe, Kopenhaga, Dania Zespół: Architekci HKS (Specjalista Arena), Arup (Inżynier), Inżynierowie ME (Inżynier), Planit (Krajobraz) Klient: CPHX Rozmiar P / S: 35 000 m2 Pojemność: 15 000 (miejsce siedzące 12 500) Fasada: żółta terakota i szkło Oczekiwany certyfikat zrównoważonego rozwoju: BREEAM Bardzo dobre zakończenie: jesień 2015
[więcej w: abra zory, rozmiary rur stalowych, plakat motywacyjny ]

Powiązane tematy z artykułem: abra zory plakat motywacyjny rozmiary rur stalowych