Kącik architekta – Istanbul Modern dołącza do YAP

Każdego roku czekamy na różnorodne prace i wybranych finalistów Programu MoMA PS1 Young Architects dla obszaru rekreacyjnego na zewnątrz w obrębie trójkątnego dziedzińca wejściowego PS1 i zewnętrznego obszaru rzeźby.
YAP rozpoczęło się w 2000 roku jako sposób na wzmocnienie relacji między MoMA i MoMA PS1, a program daje młodym architektom możliwość zaprezentowania swojego talentu i przekazania społeczności.
Teraz program rozszerza się jeszcze bardziej, ponieważ MoMa i MoMA PS1 ogłosiły nową współpracę z Istanbul Museum of Modern Art.
Takie partnerstwo zwiększy międzynarodowy zasięg YAP.
(W 2011 r.
MoMA i MoMA PS1 we współpracy z MAXXI w Rzymie stworzyły pierwszy międzynarodowy YAP, a następnie nawiązały współpracę z organizacją kulturalną CONSTRUCTO w Santiago, Chile).
Więcej o nowym partnerstwie po przerwie.
YAP Istanbul będzie wymagał od architektów stworzenia tymczasowych instalacji zewnętrznych, które będą służyły jako dwuletnie architektoniczne krajobrazy do letniego programowania w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Stambule.
Inauguracyjna instalacja YAP Istanbul, wybrana z pięciu finalistów przez zespół przedstawicieli obu muzeów, a także przedstawicieli innych programów YAP International, zostanie otwarta w czerwcu 2013 r., Zbiegając się z otwarciem YAP na MoMA PS1 i YAP MAXXI.
Oya Eczac.
Baş ., przewodniczący zarządu Stambułu Modern, wyjaśnił:.
YAP Istanbul będzie zawierał instalacje architektoniczne zaprojektowane na dziedzińcu muzeum, wystawę architektoniczną prezentującą projekty międzynarodowych finalistów oraz szeroką ofertę letnich zajęć.
Poprzez ten program mamy nadzieję wspierać wschodzące talenty i stworzyć międzynarodową platformę w Stambule do dyskusji na ten temat.
Mimo, że rozproszone po całym świecie, każda lokalizacja YAP będzie zawierać wystawę pokazującą proponowane projekty od wszystkich finalistów w ramach programu YAP International w lecie 2013 roku..
Żywość światów architektury i designu w Turcji wymaga uwagi zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym .
Podczas gdy finaliści tego dwuletniego programu podkreślą kreatywność młodych tureckich projektantów, inni międzynarodowi członkowie YAP zapewnią dalszą ekspozycję poprzez wystawy w swoich miejscach, a także na specjalnej stronie internetowej.
To jest nowy model globalnej wystawy, która rozpoznaje lokalne bazy talentów.
stwierdził Barry Bergdoll, Główny kurator architektury i wzornictwa Philip Johnson w MoMA.
Cieszymy się, że YAP rośnie i będziemy nadal dostarczać wam najświeższe informacje o najnowszych projektach, gdziekolwiek się znajdują.
[więcej w: dziennik24, amfibole, olx szczecinek ]

Powiązane tematy z artykułem: amfibole dziennik24 olx szczecinek