Kącik architekta – Kolekcja Menil wybiera Johnstona Markleea do ekspansji

D Jules Gianakos W duchu 25-lecia muzeum, dyrektor Josef Helfenstein ogłosił, że Johnston Marklee z Los Angeles będzie architektem w Instytucie Rysunku Menilów (MDI).
pierwsza poważna ekspansja Menil Collection zainicjowana w ramach ambitnego planu głównego zaprojektowanego przez Davida Chipperfielda Architekci.
Po ukończeniu MDI będzie pierwszym niezależnym obiektem w Ameryce poświęconym nowoczesnym i współczesnym rysunkom i jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie.
Johnston Marklee został wybrany przez Davida Chipperfield Architects, SANAA i Tatianę Bilbao.
.
Johnston Marklee zaproponował podejście, które z wyczuciem i pomysłowością rozwiązuje problemy związane z przystosowaniem do tego ważnego, ale z natury delikatnego medium rysowania.
Josef Helfenstein stwierdził, o czym donosi Your Houston News.
.
Firma rozumie na najgłębszym poziomie szczególną rolę, jaką MDI będzie odgrywał jako punkt centralny dla całego kampusu, dając nam podejście, które posłuży tej ważnej kolekcji i podniesie przyszłe doświadczenia Menila jako całości..
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Według doniesień Waszego Houston News, piętrowa propozycja Johnstona Marklee a z dachami metalowymi wyróżniała się szacunkiem dla krajobrazu i skali mieszkaniowej kampusu Menil.
Stworzony wokół trzech dziedzińców, odwiedzający wchodzący w MDI doświadczą łagodnego przejścia od jasnego teksańskiego słońca do zamkniętej, delikatnie oświetlonej przestrzeni galerii.
Najpierw wejdą przez jedno z dwóch wejść do dziedzińca w półzamkniętą przestrzeń, która zaprowadzi ich do przejrzystego salonu.
to będzie służyć jako kameralna wspólna przestrzeń spotkań dla pracowników, naukowców i społeczeństwa.
Z salonu zwiedzający wejdą następnie do całkowicie zamkniętej, elastycznej przestrzeni galerii wypełnionej kontrolowanym, odbitym światłem naturalnym.
Założony w lutym 2008 roku przez Menil Collection Instytut Menil Drawing Center i Study Centre został poświęcony wyłącznie kolekcji, wystawie i studiom modernistycznego rysunku, w tym roli medium we współczesnej praktyce artystycznej.
Instytut zawiera ponad 1200 dzieł jednych z najbardziej znanych postaci w sztuce XX wieku, takich jak Pablo Picasso, Max Ernst, Lee Krasner, Jasper Johns, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Mark Rothko, Ellsworth Kelly, Michael Heizer, i Robert Gober.
Kolekcja sięga aż do Rembrandta i Delacroix, ale koncentruje się głównie na współczesnych i współczesnych artystach.
Nowy dodatek MDI o wadze 18 000 stóp kwadratowych poświęcony jest wystawie, studiom, konserwacji, archiwom i przechowywaniu.
Oczekuje się, że obiekt zostanie ukończony w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.
Odsyłacz: Twoje Houston News, The Menil Collection
[podobne: kalkulator styropianu, olx szczecinek, olx lubin ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator styropianu olx lubin olx szczecinek