Magazyn architektoniczny : Techne / HEED: Możliwości efektywnego energetycznie projektu

Podczas gdy wiele osób zna UCLA jako uniwersytet, ponieważ jest tak duża, trudno jest śledzić wszystkie ważne badania przeprowadzone w tym miejscu.
Jednak wiele z nich może bezpośrednio poprawić życie ludzi.
Weźmy na przykład program HEED, czyli Home Energy Efficient Design, opracowany na Wydziale Architektury i Urbanistyki UCLA.
Rozpoczęty w 2002 roku, został stworzony, aby pomóc dosłownie wszystkim poprawić efektywność energetyczną swoich domów.
Za darmo.
Co to jest.
Zasadniczo HEED zapewnia zestaw narzędzi, które pomagają każdemu i każdemu zmienić wygląd mieszkania, aby był bardziej energooszczędny.
Co więcej, można go zastosować zarówno do nowych, jak i istniejących struktur.
I chociaż początkowo został opracowany dla właścicieli domów w Kalifornii, zostali oni zidentyfikowani przez swoich dostawców narzędzi – oprogramowanie zostało od tego czasu ponownie skonfigurowane, tak aby profesjonaliści z branży budowlanej mogli z nich korzystać.
Z oprogramowania mogą teraz korzystać architekci, wykonawcy, inżynierowie i oczywiście indywidualni właściciele domów.
To darmowe oprogramowanie do pobrania zawiera kilka zaawansowanych funkcji, które pozwalają zarówno indywidualnym projektantom, jak i profesjonalistom na restrukturyzację i przeprojektowanie wydajności nowych i istniejących struktur.
Co zawiera ten pakiet.
Cóż, istnieją narzędzia do projektowania podłogi, znormalizowanej konstrukcji dachu, ścian, okien, cieniowania okien, a nawet masy termicznej opartej na własnej konstrukcji.
Co więcej, oprogramowanie oblicza zmiany wskaźników użyteczności, jak również śladu węglowego projektu.
Wreszcie, wszystkie te indywidualne informacje mogą być kontekstualizowane w globalnych danych klimatycznych.
Dodatkowy konsultant ds.
Klimatu 5 dostarcza dalszych graficznych danych dotyczących temperatury, wilgotności i wpływu bliskich i odległych obiektów w ciągu dnia.
Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że oprogramowanie jest bezpłatne, a informacje mogą być udostępniane bez obawy o wygórowane koszty lub licencjonowanie drogich, specjalistycznych programów i wszyscy wiemy, o których programach mówię.
Cały program został zaprojektowany z myślą o łatwym dostępie i użytkowaniu.
Jak to ułatwia projektowanie.
Poprzez umożliwienie, na przykład, klientowi i ludziom, których wynajmuje, łatwe dzielenie się pomysłami.
Na przykład klienci mogą najpierw zbadać różne energooszczędne programy.
Słyszę protesty: Ale klienci nie wiedzą, co robią !.
Chociaż jest to dyskusyjne, innym sposobem patrzenia na to jest to, że zarówno klient, jak i zawodowiec dzielący to samo oprogramowanie, ułatwią skuteczną komunikację.
A jeśli ktoś jest w pobliżu Kalifornii, oferowane są darmowe warsztaty na temat oprogramowania.
Ta gama bezpłatnych narzędzi wydaje się imponująca, prawda.
W końcu, jeśli to nie przyniesie pożytku, to nic cię nie kosztowało, może za mało czasu, prawda.
[podobne: wdrożenia magento, gabloty informacyjne, kołki sprężyste ]

Powiązane tematy z artykułem: gabloty informacyjne kołki sprężyste wdrożenia magento