Ze swiata architektury – Eliminowanie przeszkód dla architektów w kontraktach rządowych

Dzisiaj, zasada Krueck + Sexton Architekci Thomas Jacobs, AIA, zeznawała przed Komisją Izby Reprezentantów Amerykańskiej Izby Reprezentantów ds.
Małych Przedsiębiorstw, Podkomitetem ds.
Kontraktowania i Siła robocza, starając się nakłonić Kongres do wyeliminowania dwóch przeszkód stojących przed małymi firmami architektonicznymi, gdy konkurują one o kontrakty rządowe.
Jacobs argumentuje, że wysokie opłaty za projekt i długie listy.
zabraniają małym firmom konkurowania.
Kontynuuj po przerwie, aby przeczytać więcej.
Przeciętna firma wydaje ponad 260 000 USD na przygotowanie oferty na projekt.
W chwili, gdy w ubiegłym miesiącu przemysł budowlany stracił 28 000 miejsc pracy, Jacob uważa, że małe firmy architektoniczne nie powinny wydawać tak dużej kwoty, aby przygotować ofertę, w której istnieje niewielka szansa na wygraną.
Wiele małych firm po prostu nie może sobie pozwolić na ryzyko.
Nie tylko konkuruje o kontrakty rządowe kosztowne dla małych firm, ale duże zespoły z listy ostatecznej dodają do tego problemu.
W przeszłości zazwyczaj nie było więcej niż trzech zespołów rywalizujących o projekt.
Teraz agencje rządowe wymagają aż ośmiu zespołów na ostatecznej liście.
W rezultacie szanse małych firm wygrywających projekty stają się coraz mniejsze, ponieważ większe firmy mogą zaabsorbować koszty licytacji.
Tymczasem rozszerzenie programu rządowego rządu o zastosowanie programów doskonałości wzorcowej pozwoliłoby większej liczbie małych przedsiębiorstw konkurować o działalność rządową i zapewnić, że rząd kupi usługi projektowe zarówno pod względem kosztów, jak i jakości jako równych kryteriów, powiedział Jacobs.
W czasie, gdy rząd federalny boryka się z niespotykanymi deficytami, musimy zapewnić, że każdy dolar wydany na urządzenia federalne zostanie wydany mądrze.
powiedział Jacobs.
.
Zapewnienie, że najbardziej wykwalifikowani projektanci zostaną wybrani na początku projektu, czerpią korzyści finansowe na nadchodzące lata..
.
Program doskonałości projektu usprawnia proces wyboru architekta / inżyniera, jednocześnie podkreślając kreatywność w projektowaniu budynków.
powiedział Jacobs.
Via The American Institute of Architects
[podobne: olx gorlice, kalkulator styropianu, okna dachowe wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator styropianu okna dachowe wymiary olx gorlice