Architektura 21szego wieku : W toku: Wuzhen Theatre / Artech Architects

Dzięki uprzejmości Artech Architetcs Architekt: Kris Yao | Artech Architects Lokalizacja: Zhejiang, Chiny Klienci: Wuzhen Tourism Development Co., Ltd Zespół projektowy: Taipei: Kuo-Chien Shen, Winnie Wang, Wen-Li Liu, Jake Sun, Andy Chang, Kevin Lin, Szanghaj: Wen-Hong Chu, Fei-Chun Ying, Nai-Wen Cheng, Chu-Yi Hsu, Qi-Shen Wu, Jane Jiang, Lei Feng Architekt dokumentacji: Shanghai Institute of Architectural Design & Research Co.
Ltd Powierzchnia całkowita: 21 750 m.
Fotografie: Dzięki uprzejmości Artech Architekci + 50 Słowo wstępne Jak bliźniacze lotos, teatry powstają z wody w tym wymarzonym miasteczku.
..
Dzięki uprzejmości Artech Architetcs Grand Theatre W tej romantycznej i surrealistycznej wiosce w Chinach właściciel projektu zdecydował, że Wuzhen będzie ważna nazwa w globalnym atlasie teatru, w którym miałby się znaleźć międzynarodowy festiwal teatralny.
Aby zrealizować swoją wizję, Kris Yao i jego zespół zostali poproszeni o zaprojektowanie Wuzhen Grand Theatre.
Największym wyzwaniem było zaprojektowanie dużego budynku zawierającego dwa teatry z miejscami siedzącymi na 1200 i 600 siedzeń, z nowoczesnymi funkcjami teatralnymi w tej małej, tradycyjnej wiosce na wodzie w południowych Chinach.
Korzystając z kulturowo pomyślnego.
Bliźniaczego lotosu.
jako metafora, która doskonale współpracuje z dwoma kinami dzielącymi jeden obszar sceny, projekt składa się z dwóch owalnych kształtów, wzajemnie ze sobą powiązanych, z których jeden jest przezroczysty, a forma nieprzezroczysta.
rysunek 03 Ze względu na podwójne cele teatru i turystyki, funkcje teatru są wielorakie.
Możliwości obejmują formalne występy sceniczne, awangardowe kreacje, pokazy mody, konwencje i ceremonie weselne.
Goście przyjeżdżają do teatrów drewnianymi łódkami lub pieszo z wyspy po drugiej stronie mostu.
Mniejszy teatr po prawej znajduje się wewnątrz.
Solidnego.
objętość, gdzie podobne do pedału segmenty z grubymi ścianami pochylonymi, pokryte starodawną super-wielką cegłą, owijają się wokół foyer.
Dzięki uprzejmości Artech Architetcs Wielki teatr po lewej stronie, zamknięty w zygzakowatym, szklanym froncie z chińskim motywem okiennym, świeci wieczorami i odbija się w wodzie, dodając uroku iście mglistej i surrealistycznej atmosferze tej pozaziemskiej wioski wodnej .
Dzięki uprzejmości Artech Architetcs Inne teatry Stary teatr Klasyczny teatr na dziedzińcu, przystosowany do nowoczesnych występów, poprzez dodanie lekkiej konstrukcji drewnianej do istniejącego dziedzińca i remont części parterowej.
Scena jest zrestrukturyzowana na dwukierunkowy etap: publiczność może cieszyć się występem z audytorium lub z łodzi po przeciwnej stronie.
Teatr wodny Istniejący amfiteatr wodny został przeprojektowany, a publiczność przybywa łodzią do tego wspaniałego romantycznego miejsca.
Konstrukcja namiotu w kształcie żagla zapewnia osłonę przeciwsłoneczną dla części wypoczynkowej; a scena może być elastycznie dostosowana do różnych konfiguracji.
Dzięki uprzejmości Artech Architetcs
[podobne: olx włocławek, tarasola ceny, dziennik24 ]

Powiązane tematy z artykułem: dziennik24 olx włocławek tarasola ceny