Architektura: Badel Block Winning Proposal / Pablo Pita Architects

Dzięki uprzejmości Pablo Pita Architects Z kluczową koncepcją propozycji Badel Block polegającej na stworzeniu rdzenia jako żywej ikony, istnienie tak bogatej struktury, jak stary budynek gorzelni, definiuje to podejście.
Jako okazja do opracowania nowej struktury, która usprawnia nowe miejskie rutyny, projekt ten staje się silną nową wartością miejską.
Zaprojektowany przez Pablo Pita Architects, propozycja mieszana definiuje morfologię pierścienia konstrukcyjnego, rozkładając go na kilka części.
Umożliwia to stopniową interwencję i ustawia właściwą skalę miejską.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Miejsce interwencji znajduje się we wschodniej części Donji Grad, Dolnego Miasta.
Obszar o silnym wzorze miejskim i przejrzystej typologii bloków.
Zakres jest jednak ustalany w punkcie tranzytowym, w którym przestarzałe struktury przyczyniają się do braku definicji urbanistycznej.
Jest to spodziewana fabuła z ważnym dziedzictwem przemysłowym i pełnym potencjałem do przekształcenia się w ważne miejsce spotkań w tym miejskim kontekście.
Dzięki uprzejmości Pablo Pita Architekci Rozwiązanie pojawia się tam, gdzie dwa tematy się pokrywają: koncepcja + kontekst.
Potrzeba silnej, kultowej struktury, która wyznacza nowe tempo jako serce (rdzeń) i wrażliwość na zrozumienie miejskiej morfologii, podnosząc jej walory.
Dobrze ugruntowany blok mieszany z centrum kulturalnym i parkiem to podstawowe zasady.
Zielony rdzeń, który można przeżyć, z przewodnikami dla pieszych, który oferuje restauracje, handel, kulturę.
Nowa wartość miejska dla nowej interakcji społecznej zawsze z obecnością jej dziedzictwa i pamięci przemysłowej.
Stara destylarnia przystosowana do nowego centrum kulturalnego wyróżnia się tym kontrastem, oferując nowe przestrzenie na świeżym powietrzu, które nie tylko można łatwo włączyć do społecznych rytuałów społeczności, ale także przyciągnąć nowych gości.
Dzięki uprzejmości Pablo Pita Architects Podejście projektowe ustanawia obwodowy pierścień konstrukcyjny dostosowany do istniejących budynków.
Konsoliduje Šubićeva, Martićeva i Derenčinova Str, określając Badel Block i jego otoczenie.
Ta miejska świadomość jest jedną z kluczowych zasad poprawy jakości środowiska budowlanego w celu stworzenia atrakcyjnych, wysokiej jakości środowiska, w których ludzie będą mieszkać, pracować i odwiedzać.
Dzięki uprzejmości architektów Pablo Pita Różne kształty, różne rozmiary i różne zastosowania są wykorzystywane w celu zwiększenia ciągłej nieciągłości, która definiuje miasta.
z lukami i pasażami zachęcającymi do odwiedzenia wnętrza bloku.
Dzięki uprzejmości Pablo Pita Architekci Architekci: Pablo Pita Architekci Lokalizacja: Zagrzeb, Chorwacja Zespół: Pablo Rebelo, Pedro Pita Klient: Miasto Zagrzeb, Chorwacja Zastosowania: przestrzeń otwarta / publiczna, rozrywka, handel detaliczny, restauracje, hotel, mieszany, mieszkalny, kultura, biuro Powierzchnia strony: 20 000 m2 Powierzchnia budowy: 56 000 m2 Data konkursu: styczeń 2012.
Maj 2012 r
[przypisy: olx włocławek, olx szczecinek, amfibole ]

Powiązane tematy z artykułem: amfibole olx szczecinek olx włocławek