Budownictwo i architektura : Blok H Międzynarodowej Dzielnicy Biznesu Yongsan (YIBD) / Kohn Pedersen Fox Associates

Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates Kohn Pedersen Fox Associates (KPF) podzielił się z nami swoją propozycją projektową dla Bloku H Międzynarodowego Okręgu Biznesu Yongsan (YIBD) w Seulu.
Celem YIBD jest stworzenie nowego symbolu miasta XXI wieku; nowe centrum miejskie, które obejmie międzynarodowy biznes, życie, rozrywkę i zakupy.
Planowany do ukończenia w 2016 r.
Blok H składa się z luksusowego hotelu pięciogwiazdkowego i wysokiej klasy budynku mieszkalnego z usługami o powierzchni 165.225 metrów kwadratowych.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
YIBD poprowadzi świat w innowacyjny projekt, maksymalizując potencjał strony i wykorzystując połączenia z jej miejskimi i naturalnymi zasobami.
Plan generalny, stworzony przez Studio Daniel Libeskind, jest dynamicznym środowiskiem miejskim, zawierającym 19 różnych architektów praktykujących w różnych miejscach na całym świecie.
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates 385-metrowa wieża znajduje się na działce o powierzchni 14 600 metrów kwadratowych na północno-wschodniej granicy YIBD, osiągając FAR w wysokości 11,4%.
Budynek KPF jest usytuowany w taki sposób, aby dążyć do pośredniczenia w ekstremalnej wysokości (665 m) wieży biurowej na północnym zachodzie i przenosić tę wysokość na niższą skalę bloków mieszkalnych.
KPF dążyło do zintensyfikowania społecznego aspektu ulicy poprzez odrębny krajobraz miejski i zróżnicowany program na niższych poziomach budynku.
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates Według KPF Design Principal, Trenta Tescha, naszym celem w tym projekcie jest nawiązanie i powiązanie z życiem ulicy, nowym miastem Yongsan i szerszym kontekstem Seulu.
Robimy to poprzez przemyślane podejście do programu budynku, jego pozycji i charakteru.
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates Fundamentem logiki unikalnego kształtu projektu jest idea, że budynek składa się z apartamentów i pokoi hotelowych, które wymagają dużego naturalnego światła, dramatycznych widoków i maksymalnej prywatności.
Te trzy parametry wewnętrzne ukształtowały DNA Architektury.
Podobnie jak system organiczny, który dąży do równowagi z naturą, projekt rozwija się na zewnątrz od centrum, w kierunku widoków i światła, na trzy odrębne skrzydła.
Te trzy skrzydła gwarantują, że apartamenty będą miały duży kąt widzenia od przestrzeni życiowej, przy jednoczesnej maksymalizacji prywatności z sąsiedniej jednostki.
W przeciwieństwie do większości.
typ wieżowców, etapy konstrukcyjne.
każde skrzydło asymetrycznie, więc jest skrzydło niskie, skrzydło środkowe i skrzydło wysokie.
Budynek jest starannie ukierunkowany na powiększanie widoków na rzekę Han na południu (niskie skrzydło), Yongsan Park na wschodzie (środkowe skrzydło) oraz na zabytkową dzielnicę Nam-San i sąsiednią wieżę widokową na północy (wysokie skrzydło).
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates KPF Managing Principal, Richard Nemeth dodaje: Jak wykazano w tym futurystycznym nowym centrum miasta, Seoul jest jedną z wiodących innowacyjnych aren architektury w Azji i jesteśmy dumni, że możemy zaprojektować go jako element gościnności.
Mamy nadzieję, że uda się pomyślnie połączyć sieć szybkich kolei z komercyjnymi komponentami, aby ożywić główny plan.
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates wieża KPF zawiera funkcje kasyna, handlu detalicznego i spa w piwnicy, a firma zaproponowała budynek na podium, aby pomieścić dużą salę bankietową i inne udogodnienia dla hotelu.
Pragnieniem nie jest jednak stworzenie kompozycji wieży i podium, ale raczej stworzenie wieży, która wynurza się lub wyrasta z podium niczym organiczny wzrost kryształu.
Wieża i podium są traktowane jako jedna forma osobliwa, z językiem tarasów i odstających form, które rosną w górę i na zewnątrz w kierunku światła i widoków.
Dzięki uprzejmości Kohn Pedersen Fox Associates Rezydencje hotelowe i obsługiwane będą wyrażane za pomocą różnych, ale wzajemnie powiązanych palet materiałowych.
Stałe elementy na fasadzie będą wyrażone jako dynamiczny wzór nieregularnych powierzchni, które tworzą pole na bocznych ścianach wieży i odsłaniają ściany końcowe, gdzie pożądane są maksymalne widoki.
Powierzchnie te przechodzą z płyty kamiennej u podstawy budynku na teksturowane powierzchnie metalowe na szczycie budynku (gdzie program przesuwa się z hotelu na budynek mieszkalny), subtelnie eksponując program budynku.
Naturalne materiały, takie jak kamień, metal i drewno, są stosowane w sposób, który podnosi ich charakter.
Duże płyty z kamienia, deski z drewna i prawdziwe stopy zawierają zarówno powierzchnie wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
teren
[hasła pokrewne: olx wałbrzych, mrożony jogurt przepis, okna dachowe wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: mrożony jogurt przepis okna dachowe wymiary olx wałbrzych