Budownictwo i architektura : Sala konferencyjna prasowa francuskiego Ministerstwa Rolnictwa / h2o Architectes

Stéphane Chalmeau Z prośbą klienta o współczesny i ponadczasowy design, aby dopasować instytucję, którą by reprezentował, h2o Architectes przekształca to narzędzie techniczne.
w przestrzeń reprezentacji i komunikacji dla Ministra i jego polityków.
W rezultacie Ministerstwo Rolnictwa posiada obecnie narzędzie, które łączy poezję i rygor w elastycznym i kontrolowanym środowisku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Duża liczba urządzeń technicznych i narzędzi musi być zintegrowana z sufitem podwieszanym, aby uzyskać czystą, jasną i wypełnioną słońcem przestrzeń.
Ta wrażliwa przestrzeń znajduje się na parterze Ministerstwa, rue de Varenne w Paryżu, w pomniku objętym ochroną zabytków.
Dwie istniejące potężne kolumny podtrzymywały cztery wyższe poziomy.
Były one problematyczne z powodu wykorzystania przestrzeni i zostały stłumione, aby w pełni ujawnić nowo otwarty wolumen.
.
Stéphane Chalmeau Siatka działa jak matryca do organizowania różnych elementów od podłogi do sufitu.
W tym samym czasie na pływającym suficie rozpościera się hojny falochron pokrywający cały pokój.
Odmiany są bezpośrednio związane ze spacjami: dziennikarze i minister dostęp, duże okna, belki konstrukcyjne, itp..
Stéphane Chalmeau Sufit podwieszany Wykonany jest z serii skrzynek ze zmienną wysokością.
Szczeliny między skrzynkami umożliwiają rozproszenie delikatnego światła w przestrzeni.
Głębokość stropu i techniczne elementy drewnianych skrzyń pozwalają ukryć i wstawić wszelkie techniczne ograniczenia i sprzęt do scenografii (belki konstrukcyjne z czterema górnymi piętrami, wentylacja, oświetlenie i system nagłośnieniowy, obróbka akustyczna).
.
Stéphane Chalmeau Przypadkowa perforacja paneli umożliwia potraktowanie akustyki i stworzenie poetyckiego projektu rozpraszającego światło w całym pomieszczeniu.
Drewno Koto zastosowane w panelach sufitowych odzwierciedla kolory i odcienie, a także wzory, które można znaleźć w podłodze, łącząc całość razem.
.
Stéphane Chalmeau Architekci: h2o Architekci Lokalizacja: Rue de Varenne, Paryż, Francja Zespół: Charlotte Hubert, Jean-Jaques Hubert, Antoine Santiard Inżynieria: Ingénierie Louis Choulet, HVAC; Gabinet Virtz, Economist; BMI, inżynier strukturalny; Sc.
Ne, Scenography Client: Francuski program Ministerstwa Rolnictwa: sala konferencyjna dla francuskiego Ministerstwa Rolnictwa w XIX-wiecznym budynku wpisanym na listę zabytków: 100m.
Rok: 2011
[hasła pokrewne: olx szczecinek, dziennik24, rodzaje ogrzewania domu ]

Powiązane tematy z artykułem: dziennik24 olx szczecinek rodzaje ogrzewania domu