Nowoczesna architektura : Diagonal Tower / SOM

SOM / Crystal CG SOM to nowa 64-piętrowa Diagonal Tower, która ma powstać w rozwijającej się komercyjnej i mieszanej międzynarodowej dzielnicy biznesowej Yongsan w sercu Seulu w Korei Południowej, emanuje współczesną ekspresją strukturalnego ekspresjonizmu.
Wieża stopniowo rozwiązuje krytyczne problemy związane z projektowaniem wieżowca w sposób ikoniczny i wyrafinowany.
Od strukturalnej i energooszczędności po zredukowane koszty budowy, które musi spełniać wieża, SOM dążyły do holistycznego zintegrowania tych aspektów z ogólną estetyką.
Więcej szczegółów po przerwie.
+ 20 Wzrost do 343 metrów, przekątna struktura służy nie tylko wizualnym bodźcom.
Nieco podobna do Hearst Tower Normana Fostera w Nowym Jorku, diagonalna megaframka zmniejsza wymaganą ilość stali o ponad 25% w porównaniu do konwencjonalnie oprawionych budynków.
Ponadto nieliniowa pionowa powierzchnia zmniejsza obciążenie wiatrem i wiry.
Podstawowe wsparcie strukturalne uzyskuje się poprzez 4 filary w narożnikach budynku.
co z kolei otwiera wewnętrzne lobby i atrium.
.
SOM Pasywne strategie ochrony środowiska stosowane wewnątrz i na fasadzie wieży obejmują parasole przeciwsłoneczne, które są ustawione zgodnie z ich orientacją.
w poziomie, pionie i po przekątnej.
w ten sposób zmniejszając przyrost ciepła latem i pozwalając na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w miesiącach zimowych.
Nietypowe ściany kurtynowe drapacza chmur to potrójne oszklenie, zamiast standardowej podwójnej szyby na większości wież.
Krytyczna decyzja przy wyborze tego rodzaju oszklenia wynikała z celu SOM, aby spełnić kryteria Seul Green Guideline.
Wewnątrz budynku zastosowano system belek chłodzących, dzięki czemu hydroniczne aktywne ciepło przenosi ciepło i chłodzenie zamiast powietrza.
Powstały system przewyższa tradycyjne systemy napędzane powietrzem, zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu przebywania ludzi.
.
SOM.
SOM / Crystal CG
[podobne: ciśnienie wody w sieci wodociągowej, extradach szczecin, dziennik24 ]

Powiązane tematy z artykułem: ciśnienie wody w sieci wodociągowej dziennik24 extradach szczecin